BESZÁMOLÓK A növények vize HASZNÁLATRÓL
Kondacs Judit kertész, Szarvasról:
4 éve rendszeresen használom a Növények Vizét. A fák egészségesek, a tafrina meggyógyult. Sikerült távol tartani a zöldtetűt, a lisztecskét, de az apró hangyákat is.
A kutya elé két itató tálat teszek. Az egyikbe Növények vizét cseppentek. Elmúlt a bélhurutja, és a csípásodása, megszűnt a rossz szaga.
A tyúkoknak megszűnt a mészhiánya.
A szobanövények egészségesek.
Szarvasi biogazda tapasztalata:
A talajból visszaszorultak a mérgező növények, eltűnt a csattanó maszlag, ebszőlő, aszat. Gyógynövények terjednek helyettük. Szépek a növényei, a sárgarépa nem kukacos.
A paprika palánták atkás fertőzését sikeresen kezeltük a Növények Vizével. A gyógyulási folyamatról fotó is készült. Hálásan köszönjük!
Tóthné Marika
Kezelés előtt Kezelés után
A Növények Vizére alapozva indítottuk el a vegyszermentes kertészeti kis gazdaságunkat. Néhány szóban és képek által bemutatjuk a Növények Vize használatának tapasztalatait.
Biró Ildikó és Kemenes Dénes családi gazdálkodó Somogyfajsz, Petőfi u. 88.
Saláta termesztése
A saláta minden házi kertben könnyen megtermelhető. Télen szerettük volna kihasználni a fóliát, ezért ültettünk bele decemberben saláta palántát. A fóliát kitisztítottuk a nyári termesztésű paprikától, paradicsomtól, a talajt fellazítottuk, utána bepermeteztük a Növények Vizével, ezt követte a saláta palánták eldugdosása. A tél folyamán a nagy hidegben fátyolfóliával takartuk. A Növények Vizével való permetezést február-márciusban elvégeztük néhányszor. Március végén és áprilisban a betakarításkor már nem permeteztünk.
Saláta vetése Saláta fólia palánták Saláta betakarítás előtt
Paprika termesztése:
A palánta vásárlás során próbáltunk olyan fajtákat választani, ami a mai vásárlói igényeknek megfelel. Ezeket a vásárolt palántákat azonnal lekezeltük a Növények Vízével, és a talaj, ahova ültetjük is le van permetezve. Így tudtuk elérni, hogy egészségesen indultak fejlődésnek a palánták. Ezt követően két heti rendszerességgel permetezünk. A fóliába ültetett palántáknál a rendkívül gyors fejlődés miatt hetente permetezünk egy hónapig. A paprikánál betegségek nem nagyon fordulnak elő. A talajra nagyon ügyelünk, hogy elegendő tápanyag álljon rendelkezésre. Palántázáskor gilisztahumuszt kap a növény, és a talajt ültetés előtt saját komposzttal keverjük. A komposzt készítésekor különböző állatok szerves trágyáit rétegezzük. Ősszel a fagyok beállta előtt fátyolfóliával takarjuk a paprika sorokat. Az őszi és tavaszi napfordulókor a talajt és a növényt is egyaránt permetezzük. A szezon végével a komposzthalomra kerül a gyökerestől kiszedett paprika.
Paprika 07.20-án Mulcsozás paprikánál
Paprika fajták Fólia paprikapalánta
Paradicsom termesztése:
A paradicsomot palántáról ültetjük, mivel nincs meg minden feltétel a palántaneveléshez. Elsőként lepermetezzük a megvásárolt palántákat a Növények Vizével, de addigra már az ültetéshez előkészített talajt is lepermeteztük. A paradicsomot két hetente permeteztük a továbbiakban, kivéve a fólia, ott a fejlődés kezdeti szakaszában heti egyszeri permetezést végeztünk.
Palántázást követő 3 hét után vírusos fertőzés jelei voltak a paradicsomon. Meg szerettük volna tudni mi ez a betegség, ezért két fertőzött tövet elküldtünk vírusvizsgálatra. Műszeres vizsgálatnak vetették alá laboratóriumban, de nem tudták megállapítani a vírusfertőzést, hiába voltak szemmel jól látható jelei. Még a labor vizsgálatot sem kellett kifizetni. Egyértelműen bebizonyosodott számunkra, hogy a növények vize által a fertőzés megszűnt, a többi beteg paradicsom meggyógyult. Szinte naponta néztük át a paradicsomot, hogy egészséges-e.
A paradicsomnak sokfajta betegsége fordulhat elő. Amikor első alkalommal ültettünk paradicsomot a gombabetegség tönkre tette, a hosszan tartó esőzés miatt nem tudtunk permetezni kellő időben. Ebből tanulva, az időjárást szem előtt tartva végezzük a permetezést. Olyan év volt a 2016, hogy a hernyók megjelentek a fóliában és bele rágták magukat a paradicsomba. A lepkék rajzásának idejére oda kellett figyelni, és körömvirág, cickafark, csalán magjainak őrleményével kellett ekkor beporozni a paradicsomot. Ezt a segítséget az Isten adta, ahogy a Növények Vizét is. A fólián belüli fátyolfóliás takarás eredményeként novemberben szedhettünk paradicsomot.
Paradicsom fólia Paradicsom szabadföldi
Hernyó kívülről paradicsomon Paradicsom levélbetegség
Paradicsom fajták
Különböző zöldségek, gyümölcsök termesztése:
A házi kertben általában termelt összes zöldségféle termesztésénél a növényvédelmet a Növények Vizével történő rendszeres /két hetente/ permetezéssel oldottuk meg. Évente kétszer az őszi és tavaszi napfordulókor a talaj permetezését is elvégeztük.
A zöldségek, gyümölcsök feldolgozását meg tudtuk oldani, így az ízletes savanyúság, lecsó, zöldség ételízesítő, lekvár, szörp, gyümölcs aszalvány , paradicsomchips télen is fogyasztható.
Őszibarack téli takarás Szedres ősz Málnás tálca
Padlizsán július 3-án
Bazsalikom sor
Gyümölcsös vetésforgója Uborka június 29-én Sárgarépa betakarítás
Krumpliföld
Szárított paradicsom chips Aszalt almák
Palánták nevelése Növények Vizével
A paprika és paradicsom magocskákat kis ládákban humuszos földbe szoktam ültetni.
A 2013 -as évben is így kezdtem, csak most mielőtt a magokat belehelyeztem volna, bepermeteztem a Növények vizével a ládákban a földet, és miután betakartam földdel a magokat, ismét bepermeteztem. Miután kikeltek a magok, ismét permetezgetem a kicsi palántákat.
A CSODA, az idei palánta nevelésemben egyetlen palánta sem dőlt ki, szépen egyenletesen fejlődnek, a gyökere mint látható a mellékelt képen, teljesen egészséges!
A későbbiekben is a Növények vizével kezelem a palántákat, elküldöm a tapasztalataimat a növényeim fejlődéséről, pár kép kíséretében.
KÖSZÖNÖM az Égieknek ezt a Csodás Ajándékot, nagy segítséget jelent a növényeim nevelésében.
Tóthné M.
Palánták
Szép, egészséges, Növények vizével kezelt palánták.
A Növények Vizével kezelt palánták nagyon szépen fejlődnek, növekednek, és egészségesek.
Növények vizével kezelt, egészséges paprika, fólia alatt
Növények vizével kezet uborka fóliaházban.
A végeredmény: Szép, egészséges és vegyszermentes termés!
Szarvasi tapasztalatok a növények vizéről:
Nagyon jók a tapasztalataim: Olyan gyümölcsfa is hozott termést, amin eddig nem tudott megmaradni. A falevelek az atkás mályva egészséges. A taplótól megtámadott almafa szépen gyógyul. A nagyon öreg, harkály által kilyuggatott szilvafák kivirultak és a haldokló öreg barackfa is kezd éledni. Az augusztus végi tűző nap nagyon sok falevelet megszárított. Az éhes darazsak még zölden megkezdik az éretlen gyümölcsöt. A nagy szárazság miatt nagy a nyomorúság. Nincs virág, nincs nektár.
Gillich György észrevételei a növények vizéről:
Az idei konyhakerti növények nagyobb részben vásárolt vetőmagokból, kisebb részben saját előállításból lettek elültetve. A cél, a teljes vetőmag szükséglet biokerti megtermelése. A növények vizével, április 1 óta van kezelve, heti rendszerességgel, minden növény. Már a saját előállítású palánták is szokatlan intenzitással nőttek, és ez a fejfödés máig is tart. A rendszeres gyomlálás és a csalán lével való öntözésen kívül semmilyen más növény védőszert nem alkalmaztunk. Egyedül a burgonya ültetvény nem lett permetezve, csak május végétől. És így a kikelt lárvák kártételét csak a kézi leszedés által tudjuk megfékezni.
De az új peték, már nem tudtak kikelni. Tanulság az, hogy ez a növény is ahogy kikelt, (főleg a levélzet alját) kezdetektől kell kezelni.
Méhek gyógyítása a Növények Vizével:
Atkával fertőzött méhek kaptárja elé tegyünk 2 vízzel teli itatót, az egyikbe cseppentsünk a Növények Vízéből 1cseppet, a másikat hagyjuk tisztán. Figyeljük meg, a beteg méhecskék a Növények Vizével cseppentett itatót fogják választani, az egészségesek a tiszta vizet. Az ivóvizet rendszeresen cseréljük, amíg a méhek meg nem gyógyulnak, így itassuk őket.
Darazsak, rovarok távoltartása a Növények Vizével:
Nyáron a kellemetlen rovarokat, darazsakat, legyeket könnyen távol tarthatjuk, hogyha a környezetünket lefújjuk a Növények Vizéből készített permettel ( 1liter vízhez 1 csepp Növények Vizét cseppentünk ). Ezzel a módszerrel megakadályozhatjuk, hogy darázs fészkeljen olyan helyre ahova nem szeretnénk, vagy pl. a lekvárfőzéskor is távol tarthatjuk őket. Azok a fák, bokrok, melyek rendszeresen permetezve vannak, a szúnyogokat is száműzik. Magunkra fújva a szúnyogok nem fognak megcsípni!